+370 676 23 335
info@all-starssport.lt

Upės g. 5, LT-09308 Vilnius
(šalia VCUP, iš Nėries pusės. Įėjimas iš kiemo pusės, I aukštas.)

I-V 🟢🟢🟢🟢🟢🔴🔴  1000 – 1700

Aut. Alan E. Shugarman , M.S. , R.D.

Jeigu Jūs tokie kaip ir aš, tai Jums, kaip ir man, patinka salėje jausti savo raumenis, matyti kaip jie banguoja ir padidėja treniruotės metu. Jums patinka tie „pripūsti“ marškinėliai, nes žinote, kad buvo puiki treniruotė. Tai ir yra azoto oksido faktorius!

Kai aš sakau azoto oksidas, aš turiu omenyje azoto oksidą ( NO – nitric oxide), vieną iš karščiausių sporto maisto papildų šiandien. Visi nori žinoti, ar jis veikia ir kaip jis veikia, ir ar yra kokių nors tyrimų, kuriais yra paremtas jo veiksmingumas.

Žmogaus organizme azoto oksidas yra svarbi signalizacijos molekulė, kuri veikia daugelyje audinių, reguliuoja įvairius fiziologinius procesus, įskaitant kraujagyslių išsiplėtimą ( kraujagyslių vazodilataciją ), smegenų neuronų funkciją , uždegimą, apoptozę ( programuota ląstelių mirtis) , ląstelių apsaugą, imuninės sistemos funkcijas ir erekciją. “Viagra” iš tiesų veikia NO keliu. Mūsų tikslais, mus labiausiai domina vazodilatacijos efektas – padidintas kraujo pritekėjimas į raumenis ir erekcijos funkcija 

Kraujo pumpavimas į raumenis

Kaip jus mokė, kraujas teka į raumenis siurbimo principu. Azoto oksido produktai yra orientuoti į tai, kad padidintu natūralų raumenų siurblio efektą. Salės treneriai mėgsta pajausti savo raumenis ir tai, kad jie dirba. Azoto oksido prekių teorija yra ta, kad jei ateina daugiau kraujo į raumenis, bus didesnis siurblio poveikis ir galbūt geresnis maistinių medžiagų pristatymas . Daugelis žmonių mano, kad kuo geresnis siurbimas, tuo geresnės treniruotės. Azoto oksido produktų paskirtis yra padidinti siurbimą, todėl raumenys atrodo ir jaučiami didesni. Kai kuriais tyrimais buvo mėginimų įrodyti poveikį jėgai, bet išvados parodė, kad AO neturi įtakos jėgai ir pakartojimų skaičiui. Tuose tyrimuose nebuvo įvertinti tokie dalykai kaip raumenų dydis, siurbimo efektas, savijauta ar kokybiškos treniruotės suvokimas – tie privalumai,dėl kurių tokie produktai yra labai populiarūs rinkoje.

Azoto oksido derinys su kreatinu

Kreatinas yra labai paplitęs priedas į azoto oksido produktus. Yra įrodyta, kad kreatinas yra jėgos ir raumenų auginimo produktas. Kai derinamas kartu su siurbimo efektą turinčiais azoto oksido produktais, kreatinas duoda papildomos naudos sulaikydamas vandenį ląstelėse, kad lemia geresnę baltymų sintezę ir net raumenų ląstelių dydį. Plius, papildant kreatinu, gali būti sulaikoma daugiau arginino, kuris taip pat naudojamas kreatino gamybai organizme.

[]