+370 676 23 335
info@all-starssport.lt

Upės g. 5, LT-09308 Vilnius
(šalia VCUP, iš Nėries pusės. Įėjimas iš kiemo pusės, I aukštas.)

I-V 🟢🟢🟢🟢🟢🔴🔴  1000 – 1700

Kurkuminas yra galinga medžiaga, esanti Curcuma longa, augalo, dar žinomo kaip ciberžolė, šaknyse. Curcuma longa buvo naudojama daugelį metų, ypač Azijos šalyse. Ciberžolė buvo pripažinta vaistiniu augalu dėl savo priešuždegiminių, antimikrobinių ir priešvėžinių savybių. Visai neseniai mokslo bendruomenė nusprendė ištirti aktyvius jo komponentus ir geriau suprasti, kaip šis imbiero „pusbrolis“ veikia mūsų organizme. Taigi kurkuminas tapo svarbus.

Kurkuma, kaip prieskonis jau seniai buvo ant stalo Indijoje, dėl aštraus ir rūgštaus skonio. Japonams tai puiki arbata. Kinijoje dažiklis. Jungtinėse Amerikos Valstijose Maisto ir vaistų administracija (FDA) patvirtino kurkuminoidus kaip paprastai saugius („Generally Recognised As Safe“). Ir mokslas į sąrašą įtraukė kitas kvalifikacijas.

Atkreipkite dėmesį:

1. Antioksidantas.

Daug kurkuminui priskiriamų privalumų yra dėl jo antioksidacinės ir priešuždegiminės galios. Šis prieskonis gali sunaikinti įvairias laisvųjų radikalų formas ir taip kovoti su oksidaciniu stresu. Oksidacinis stresas siejamas su intensyviu fiziniu krūviu ir įvairiomis ligomis – tai disbalanso būsena, į kurią patenka mūsų organizmas, kai antioksidantai nėra pakankamai stiprūs, kad pašalintų laisvuosius radikalus (molekules, kurių perteklius organizme yra kenksmingas).

2. Priešuždegiminis.

Yra žinoma, kad uždegiminės ląstelės išskiria medžiagas, kurios sukelia oksidacinį stresą. Kaip sakoma, blogis niekada neateina vienas. Uždegimas buvo siejamas su ligų, tokių kaip Alzheimerio, Parkinsono, išsėtinės sklerozės, širdies ir kraujagyslių ligos, uždegiminės žarnyno ligos, metabolinis sindromas, nutukimas, astma, diabetas, vėžys ir kt., išsivystymu. Įrodyta, kad kurkuminas kovoja su uždegimu.

3. Kurkuminas ir artritas.

Nors tai degeneracinė liga, artritas turi uždegiminių aspektų. Yra tyrimų, įrodančių teigiamą kurkumino poveikį (gerinant skausmą ir fizinę funkciją) pacientams, sergantiems osteoartritu ir reumatoidiniu artritu.

4. Atsigavimas po treniruočių.

 Kurkuminas gali padėti kontroliuoti uždegimą, šiuo atveju, raumenų skausmą, atsirandantį dėl treniruočių. Atrodo, kad jis veikia kaip anestetikas. Dėl šios priežasties jis gali būti labai naudingas atsigaunant po treniruotės.

Ar visi kurkuminai yra vienodi?

Ne.

Kurkumino vartojimas pats savaime negarantuoja naudos sveikatai: antioksidacinio ir priešuždegiminio poveikio. Taip yra dėl mažo šio ingrediento biologinio prieinamumo, tai yra dėl prasto organizmo pasisavinimo. Tačiau yra keletas komponentų ir formulių, galinčių padidinti biologinį prieinamumą. Jau gaminami kompleksai, kuriuose jungiamas kurkuminą su fosfolipidais, mišiniai, kurie užtikrina geresnę kurkumino absorbciją ir biologinį prieinamumą.

Nepamirškite: kokia prasmė vartoti produktą (kad ir kiek jame būtų sveikų junginių!), jei organizmas jo nepasisavina? Svarbu kokybė! Dabar, kai žinote, kaip pasirinkti veiksmingus kurkumino papildus, pažiūrėkite į Muscle Repair.

[]