+370 676 23 335
info@all-starssport.lt

Upės g. 5, LT-09308 Vilnius
(šalia VCUP, iš Nėries pusės. Įėjimas iš kiemo pusės, I aukštas.)

I-V 🟢🟢🟢🟢🟢🔴🔴  1000 – 1700

Geriausias ginklas prieš celiulitą yra jo prevencija. Tinkamai maitinantis ir sportuojant celiulitas neatsiranda, bet dauguma moterų supranta tai per vėlai. Tačiau ne viskas prarasta, jei nemalonūs požymiai jau išplito ant šlaunų ir sėdmenų.

Mityba turi ypatingą reikšmę, kadangi leidžia pagerinti odos išvaizdą, bet tik tuo atveju, kai esamos riebalų ląstelės yra ištuštinamos. Paprastai yra rekomenduojama vartoti mažai riebalų ir valgyti daug vaisių. Tai naudinga, jei, kaip daugeliu atvejų, suvartojama mažiau maisto ir organizmas gauna mažiau energinių medžiagų, todėl sumažėja kūno riebalai. Taigi, riebalų ląstelės yra ištuštinamos. Žymiai pagerinti rezultatus jūs galėsite tuomet, jei atkreipsite dėmesį į suvartojamą angliavandenių kiekį ir, kiek tai įmanoma, pakeisite juos aukštos kokybės baltymais ir nesočiaisiais riebalais. Taigi, vienu metu galėsite pagerinti savo išvaizdą dviem lygiais: prarasite riebalus ir racionaliai pagerinsite kūną!

Insulino problema. Kai angliavandeniai yra sumažinami ir vartojami baltymai, mažėja insulino sekrecija. Kai valgomi angliavandeniai, organizmas išskiria insuliną. Angliavandenių šaltinis gliukozė (dekstrozė) kraujyje (cukraus kiekis kraujyje) panaudojama atsižvelgiant į organizmo poreikius. Bet, deja, gliukozės gauna, ne tik visos kūno ląstelės, bet taip pat ir riebalų ląstelės, kur ji konvertuojama į riebalus, kurie yra kaupiami ir riebalų ląstelės padidėja. Daug metų skelbiama žinia, kad angliavandeniai nestorina, jau paneigta. Kuo daugiau angliavandenių pakeičiama baltymais, tuo didesnė sėkmė. Tačiau dalis angliavandenių yra reikalingi. Tai toks tipas angliavandenių, kurie turi žemą glikeminį indeksą (GI), t.y., tie, kurie mažai didina insulino lygį. Tai visų pirma yra daržovės. Atsargiai reikėtų vartoti grūdų produktus ir saldžius vaisius, kurie suteikia daug angliavandenių, t.y., dėl kurių, nepaisant mažo GI, aukštai pakyla kraujo cukraus kiekis. Geriausia rinktis vitamino C turtingas rūšis, pavyzdžiui, paprikas, brokolius, citrusinius vaisius ar braškes. Vitaminas C vaidina svarbų vaidmenį jungiamojo audinio tinklo formavime, kuris savo ruožtu ženkliai pagerina odos išvaizdą.


Baltymais turtingos mitybos privalumas. Jei pritaikysime baltyminę mitybą, mes ne tik turėsime sumažėjusią insulino sekreciją, didesnius riebalų nuostolius, tačiau sudarysime sąlygas ir raumenų struktūros atnaujinimui bei statybai. Be to, kolagenas yra jungiamojo audinio baltymas ir jis turi būti nuolat atnaujinamas bei stiprinamas naudojant amino rūgštis (iš baltymų gaunamų su maistu). Taigi būkite atsargūs su bado dietomis ar mažai baltymų turinčia mityba, nes blogėja odos būklė ir nepagerinsite savęs taip, kaip tikėjotės. Šiuo atveju yra prarandamas jungiamasis audinys, o riebalų ląstelės nesumažėja. Tas pats pasakytina ir apie raumenis: kai mityboje per mažai baltymų, sunaudojami raumenų baltymai, o raumenys susilpnėja. Kūno formos blogėja. Be to, prarandamas svarbus raumens audinys, kuris sunaudoja tuo daugiau energijos, kuo didesnis jis yra. Kuo daugiau raumenų masės, tuo kaloringesnį maistą galite valgyti, be pavojaus priaugti daug riebalų. Pagrindiniais baltymų šaltiniais gali būti neriebūs mėsos, liesi pieno produktai, žuvis. Baltyminiai milteliai taip pat turi savo privalumų. Pavyzdžiui HY-PRO ar ISO-TECH teikia beveik vien baltymų kalorijas, nes turi labai mažai angliavandenių ir labai mažai riebalų. Taip pat juose nėra purinų. Pastaba: Jei jūs padidinate suvartojamų baltymų kiekį, jūs turite užtikrinti ir suvartoti atitinkamą skysčių kiekį!

Sportas iš esmės yra tinkamas paveikti celiulitą, bet labiausiai veiksmingos yra jėgos treniruotės. Ištvermės sportas taip pat padeda organizmui deginti riebalus ir susitraukti riebalų lątelėms, kas svarbu sėkmingoje kovoje prieš celiulitą. Tačiau sėkmingiausiai sekasi moterims, kurios naudoja jėgos treniruotes arba jėgos ištvermės treniruotes. Moterų nusistatymą prieš šias treniruotes lėmė baimė priaugti raumenų kalnus. Bet šį mitą visiškai paneigia paprasta priežastis – moterų genetinis ir hormoninis potencialas apskritai nėra pajėgus reaguoti į įprastas jėgos treniruotes ir dėl to moterys negali priaugti daug raumenų masės. Nuosaikus raumenų prieaugis, kuris paryškina kūno linijas, padeda sudeginti riebalus, yra patrauklus moterims. Jos gali jaustis tvirtos ir stiprios. Todėl nereikia bijoti jėgos treniruočių, kurios bus tikrai naudingos. Geriausias būdas patempti sėdmenis bei šlaunis yra įvairūs pratimai kojoms, tokie, kaip, pavyzdžiui, pritūpimai su svoriais. Jie būtinai turi papildyti bendrą treniruočių programą. Svoriai, didesnis pakartojimų skaičius (15-20 ) nepadarys kojų à la Arnold Schwarzenegger, bet atvirkščiai, šlaunų apimtys gali tapti mažesnės, pasikeis šlaunų riebalinio ir raumeninio audinio santykis, jos atrodys lieknos, bet tvirtos.

[]