Po treniruotės išgeriate šalto alaus?
Kiekvienas, pasižvalgęs po sporto klubus, pastebės, kad šis reiškinys yra gana dažnas. Kai kurie žmonės po treniruotės pirtyje pasilepina tuo miežių ar kviečių gėrimu. Bet ką iš tikrųjų alkoholis daro organizmui?
Daug kalorijų, mažai maistinių medžiagų.
Visų pirma, turėtumėte žinoti, kad alkoholis yra labai kaloringas. Viename grame gryno alkoholio yra apie septynias kalorijas. 0,3 litro alaus bokalas turi apie 90 kalorijų iš alkoholio, taurė raudonojo vyno – iki 150, o 4 cl degtinės – 84 kalorijas. Jei alkoholį sumaišysite su saldžiais gėrimais, greitai sunaudosite kelis šimtus kalorijų. Ir visa tai negaunant reikšmingų sveikų maistinių medžiagų kiekių. Tenka pripažinti, kad įvairiuose alkoholiniuose gėrimuose esantys taninai gali turėti teigiamos įtakos sveikatai, o kvietinis alus išties yra izotoniškas, tačiau yra daugybė būdų, kaip šių maistinių medžiagų gauti be alkoholio.
Alkoholis - hormonų žudikas?
Alkoholis padidina kortizolio kiekį organizme, tuo pačiu sumažindamas testosterono kiekį. Alkoholis taip pat neigiamai veikia augimo hormono lygį. Kiekvienas, kuris po treniruotės vartoja didelius alkoholio kiekius, labai trukdo atsistatyti organizmui, o tai, žinoma, turi neigiamos įtakos treniruočių sėkmei.
Alkoholis ir medžiagų apykaita.
Šį poveikį sustiprina tai, kad mūsų organizmas pirmenybę teikia alkoholio skaidymui. Taigi, jei po treniruotės geriate alkoholį, turite žinoti, kad jūsų kūnas neteiks pirmenybės nei riebalų deginimo, nei raumenų auginimo procesams, kol alkoholis nebus visiškai suskaidytas.
Ar geriau miegoti išgėrus alkoholio?
Jei ne po treniruotės, tai bent prieš miegą? Alkoholis kaip „naktinė kepuraitė“ turi senas tradicijas. Tačiau alkoholis nepadaro miego ramesnio, priešingai, įrodyta, kad alkoholis neigiamai veikia ypač ramų REM miegą.
Dažniau sergate dėl alkoholio vartojimo?
Kiekvienas, kuris reguliariai vartoja alkoholį, užtikrina, kad organizmas bent laikinai nusilptų. Tai kenkia imuninei sistemai, todėl padidėja rizika susirgti, o kartu ir nepageidaujama pertrauka nuo treniruočių.
Alkoholis ir išvaizda.
Jei pažvelgsite į veidrodį ryte po nakties išgėrimo, tikriausiai pastebėsite, kad be raukšlėto veido, kūnas atrodo ryškesnis ir kraujagysliškas. Viena vertus, tai susiję su tuo, kad alkoholis jus dehidratuoja. Tai, kas trumpalaikėje perspektyvoje atrodo malonu – poveikis trunka tik trumpą laiką – bet sukelia pagirias ir neleidžia organizmui apsirūpinti maistinėmis medžiagomis ir pašalinti teršalus. Stiprus kraujagyslingumas yra susijęs su alkoholio kraują skystinančiomis savybėmis. Pasekmė: dabar kūnas turi sunaudoti daug energijos, kad neatvėstų, todėl jis dar labiau susilpnėja.
Treniruotės su pagiriomis
Net jei jūs vargina kaltės jausmas po laimingos nakties, turėtumėte vengti treniruočių. Viena vertus, organizmas šioje situacijoje patiria stresą ir nusilpsta. Bet koks tolesnis stresas dar labiau pablogins šią būklę. Dehidratacija neleidžia raumenims tinkamai susitraukti, o tai gali sukelti traumą. Taip pat sutrinka koordinacija, dėl to galima susižaloti. Tad geriau gerti daug mineralinių medžiagų turinčių skysčių ir ilgai vaikščioti.
Raskite tinkamą priemonę
Alkoholis nėra naudingas jūsų organizmui ir trukdo treniruotėms. Tačiau nėra nieko blogo retkarčiais išgerti stiklinę. Be kiekio, svarbus ir laikas: alkoholio vartojimo itin reikėtų vengti prieš treniruotę arba po jos.