+370 676 23 335
info@all-starssport.lt

Upės g. 5, LT-09308 Vilnius
(šalia VCUP, iš Nėries pusės. Įėjimas iš kiemo pusės, I aukštas.)

I-V 🟢🟢🟢🟢🟢🔴🔴  1000 – 1700

Hidracijos svarba ištvermei

Treniruotis ir bėgioti vasarą gali būti tikras malonumas, tačiau karštis ir drėgmė gali neigiamai paveikti mūsų veiklą ir netgi būti pavojinga, ypač jei nesame tinkamai prisitaikę prie karšto klimato. Net esant santykinai vidutinei temperatūrai, visada yra dehidratacijos pavojus. Todėl jei ruošiatės treniruotis lauke, ypač karštu oru (kas nerekomenduojama), įsitikinkite, kad esate tinkamai pasiruošę!

Ką reikia gerti?

Atėjus karščiams, didėjant fiziniam aktyvumui ir pastangoms įgyti formą vasarai, atsiranda daugiau  ir/ar ilgesnių treniruočių, atsiranda kiti poreikiai. Jei kalbame apie ilgas treniruotes, angliavandenių gėrimas taip pat rekomenduojamas individualiems kalorijų poreikiams patenkinti (neskaitant elektrolitų, tokių kaip natris, kalis, kalcis, magnis ir chloridas), suvartojimas, siekiant užtikrinti optimalų našumą kasdien arba treniruočių dieną.  Šiuo tikslu Gold Nutrition produktas „Gold drink Premium“ yra sprendimas, kuris patenkina abu poreikius, nes jame, be BCAA, yra ir elektrolitų su magniu ir chloridu. All Stars pagamino puikiais skoniais pasižymintį Minvit gėrimą prakaito nuostoliams kompensuoti.

Elektrolitų gėrimai teikia:

  • Daugiau energijos, pagamintos iš suvartojamų angliavandenių (gėrimuose) ir mažiau iš sukauptų raumenų angliavandenių, taip išsaugant raumenų glikogeno atsargas (Gold drink) ;
  • Geresnę hidrataciją dėl padidėjusio iš skrandžio pasisavinamo vandens kiekio;
  • Optimalų savijautos lygį paskutiniuose treniruočių etapuose.
  • Jei treniruojate savo kūną prisitaikyti prie mažo angliavandenių suvartojimo, visada galite pasirinkti tirpalą, kuriame yra tik elektrolitų ( All Stars Minvit ).
  • Norint sėkmingai treniruotis, būtinas elektrolitų suvartojimas.
  • Be būtinų mineralų greitai atsiras raumenų nuovargis ir mėšlungis.

Kaip dažnai reikia gerti skysčius?

Treniruotės metu didėjant intensyvumui, reikia geresnės kraujotakos ir deguonies tiekimo dirbantiems raumenims. Nors raumenys gauna kraujo, kad palaikytų energiją fizinio krūvio metu, tas pats kraujas turi patekti į odą, kad padėtų išsklaidyti fizinio aktyvumo sukeltą šilumą. Todėl fizinio krūvio metu svarbu gerti skysčius kas 10–15 minučių, ne tik norint išvengti dehidratacijos, bet ir padėti reguliuoti kūno temperatūrą.

Kiekis?

Amerikos sporto medicinos koledžas (ACSM) rekomenduoja išgerti 400–600 ml (2–3 stiklines) skysčių likus 2 valandoms iki treniruotės, tačiau treniruotės metu turėtume išgerti po 150–250 ml (apie 1,5 puodelio) kas 15/20 minučių. . Po treniruotės rekomenduojama išgerti 1,5 karto daugiau skysčių nei netenkame treniruotės metu, tai yra apie 450-675 ml skysčių kiekvienam treniruotės metu prarastam pusei kilogramo kūno masės. Gyvybiškai svarbi ir gėrimų temperatūra – ji turi būti nuo 15 iki 22 laipsnių, nes labai šaltas gėrimas gali pakenkti stemplei ir sukelti terminį šoką skrandyje. Kita vertus, labai karštą vandenį organizmas pasisavins lėčiau.

Išvada

Treniruotės aukštoje temperatūroje tinka ne visiems. Vieni tai daro todėl, kad  teks varžytis panašiomis sąlygomis, kiti – dėl to, kad neturi kitos išeities dėl laiko skiriamo treniruotėms. Bet kuriuo atveju įsitikinkite, kad VISADA palaikysite hidraciją.

 

PS: Pagal galimybes, su savimi turėkite mobilųjį telefoną, asmens tapatybės kortelę, jei dėl kokios nors priežasties blogai pasijustumėte, tektų nutraukti treniruotes.

[]